Harcerski Festiwal Filmowy

Zgłoszenia do 5. maja

Zgłoszenia otwarte są do 5.05. Prowadzimy je poprzez formularz dostępny w zakładce “zgłoszenia” naszej strony. Zbierajcie ekipy, piszcie scenariusze i realizujcie! To Wy tworzycie ten Festiwal!

Zgłoś się dziś!

Badanie metodyczne

Bazując na doświadczeniach i obserwacjach uważamy, że nie zajmujemy się w drużynach odpowiednim wychowaniem naszych podopiecznych do życia w świecie mediów i informacji. Co Wy uważacie na ten temat? Czy uważacie, że potrzebne są nam narzędzia, żeby wypełnić tę lukę? Takie mógłby zapewnić oddolnie Harcerski Festiwal Filmowy.

Wypełnij tutaj!

Edukacja kulturowa

Szukamy instruktorek /instruktorów lub harcerek /harcerzy starszych zajmujących się pracą wychowawczą, którzy jednocześnie zainteresowani są edukacją filmową, medialną, kulturową. Chcemy zorganizować dla Was warsztaty z praktykami w tych dziedzinach.

Gra miejska

Zanim rozpocznie się najważniejsza część programu, czyli pokaz filmowy, chcemy zaprosić Was na grę miejską w naszym mieście-gospodarzu, Gdańsku. We współpracy z Muzeum Gdańska przygotowaliśmy dla Was filmową podróż po mieście! Gotowi? Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a efekty ich działań... Kto wie, może zobaczymy jeszcze tego samego dnia na dużym ekranie?

Organizatorzy festiwalu

Filip Maniecki

dyrektor programowy Festiwalu

Dyrektor programowy określa ogólny kształt Festiwalu, wyznacza i dzieli zadania, dobiera zespół. Odpowiada przed formalnym organizatorem wydarzenia. Wyznacza linię ideowo-metodyczną. Odpowiada również za kontakt z partnerami Festiwalu i jego sponsorami.

Nikifor Koseda

dyrektor artystyczny Festiwalu

Dyrektor artystyczny nadzoruje zgłoszenia filmów, prowadzi ich preselekcję (czyli jest pierwszym człowiekiem, który zna cały repertuar Festiwalu!!!). Przygotowuje kształt przeglądu filmowego i gali. Zapewnia ciepłe przyjęcie gościom i publiczności wydarzenia.

Rozalia Brzezińska

producentka Festiwalu

Producentka nawiązuje kontakty z partnerami i sponsorami Festiwalu. Planuje budżet wydarzenia. Przygotowuje umowy i nadzoruje wydawanie przyznanych środków. A ostatecznie najdłużej pracuje nad Festiwalem kończąc go i pół roku po nim podczas zamykania rozliczenia.

Stanisław Gajewski

reżyser Festiwalu

Reżyser, prawie jak w filmie, odpowiada za realizację scenariusza. Przekłada plany na prawdziwy dzień 25.05. Przygotowuje salę, kieruje przebiegiem kolejnych elementów Festiwalu. Realizuje transmisję wideo na żywo dla tych, którzy zdecydują się na zdalny udział w wydarzeniu.

Karola Łytkowska

prasa Festiwalu