Zgłoszenia zamknięte?

6 maja 2024

Dziś o północy zakończyliśmy nabór filmów do X Harcerskiego Festiwalu Filmowego w Gdańsku. Zgłosiliście 23 filmy trwające łącznie prawie trzy godziny. Dziś jednak dostajemy od Was wiadomości, żeby zostawić okno zgłoszeń otwarte dla spóźnionych - tak więc robimy! To może nie być również za późno na chwycenie kamery i nagranie filmu krótkiego... To jak? Zgłosisz coś jeszcze?

Dla spóźnionych!

Nagroda specjalna

15 maja 2024

Wydział komunikacji Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej przyzna nagrodę specjalną dla filmu o najwyższych walorach promocyjnych dla ruchu harcerskiego. Nagroda jest otwarta dla wszystkich filmów uczestniczących w Festiwalu, a jej laureat będzie mógł zobaczyć swoje dzieło na obserwowanym przez 20 tys. użytkowników fanpagu organizacji.

Regulamin nagrody.

Edukacja kulturowa

11 marca 2024

Szukamy instruktorek /instruktorów lub harcerek /harcerzy starszych zajmujących się pracą wychowawczą, którzy jednocześnie zainteresowani są edukacją filmową, medialną, kulturową. Chcemy zorganizować dla Was warsztaty z praktykami w tych dziedzinach.

Badanie metodyczne

10 marca 2024

Bazując na doświadczeniach i obserwacjach uważamy, że nie zajmujemy się w drużynach odpowiednim wychowaniem naszych podopiecznych do życia w świecie mediów i informacji. Co Wy uważacie na ten temat? Czy uważacie, że potrzebne są nam narzędzia, żeby wypełnić tę lukę? Takie mógłby zapewnić oddolnie Harcerski Festiwal Filmowy.

Wypełnij tutaj!

Gra miejska

11 marca 2024

Chcemy zaprosić Was na grę miejską w naszym mieście-gospodarzu, Gdańsku. We współpracy z Muzeum Gdańska przygotowaliśmy dla Was filmową podróż po mieście! Gotowi? Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a efekty ich działań... dołączą do panteonu sław - czyli filmów pokazywanych na gali zakończenia Festiwalu. Widzimy się o 10!

Zgłoszenia do 5. maja

11 marca 2024

Zgłoszenia otwarte są do 5.05. Prowadzimy je poprzez formularz dostępny w zakładce “zgłoszenia” naszej strony. Zbierajcie ekipy, piszcie scenariusze i realizujcie! To Wy tworzycie ten Festiwal!

Zgłoś się dziś!